Tuesday, March 2

कडा नियम लागू हुनु भन्दा अगाडि विदेशमा रहेका बेलायती नागरिकहरू आफ्नो देश चाँडै फर्कदै

August 22, 2020 499

एजेन्सी, ६ भदौ । विदेशमा रहेका बेलायती नागरिकहरू सकेसम्म चाँडो स्वदेश फर्कने कोशिश गरिरहेका छन्।नयाँ यात्रा नियमहरू लागू हुनु अघि तिनीहरू बेलायत फर्कन चाहन्छन किनकि सरकारले क्वारेन्टाइन नियमहरू कडा बनाइरहेको छ। विदेश गएका बेलायतीहरुको लागि हजारौं पाउन्डको महँगो टिकट दिइरहेका छ । केही भने सडकमा नै लामो यात्रा गरिरहेका छन्।

नयाँ नियम अन्तर्गत क्रोएशिया, अष्ट्रिया, त्रिनिदाद र टोबियागाबाट फर्केका बेलायती यात्रीहरूलाई १४ दिनसम्म क्वारेन्टाइनमा बस्नुपर्ने जनाइएको छ । ति देशहरूमा कोरोनाका घटना वृद्धि भएको देखिएको कारण त्यहाँको सरकारले उक्त नियम लागू गरिएको जनाइएको छ।

जसका बच्चाहरू फर्कन सकेका छैनन् तिनीहरूले इंग्ल्याण्ड वेल्स र उत्तरी आयरल्यान्डमा सुरू हुने स्कूलहरूमा सामेल हुन नसक्ने जनाइएको छ। किनकि पोर्तुगल सुरक्षित स्थानहरूको सूचीमा छ, त्यसैले त्यहाँ जाँदै गरेका विमानहरू विस्तृत रूपमा खोजी भइरहेको छ।

यसैबीच, उत्तर–पश्चिमी इंग्ल्याण्ड मा कोरोनाको संक्रमण रोक्न थप प्रतिबन्धहरू लगाइएको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्