Saturday, January 16

क्वारेन्टिनमा छोराबुहारी, छिमेकी घरमा पस्न नमान्दा उठेन वृद्धाको श;व

August 16, 2020 267

विराटनगर / विराटनगरमा ३ स्थित एक वृद्धाको घरमा छरछिमेकी जान नमान्दा दाहसंस्कार हुन सकेको छैन । परिवारमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भए पश्चात छरछिमेकी घरमा पस्न नमान्दा ८७ वर्षीया वृद्धाकाे अन्त्येष्टि हुन नसकेकाे हाे । कोरोना पुष्टि भए संगै ५६ वर्षीय छोरा गत मंगलबारबाट आइसोलेसनमा छन् भने बुहारी र नातिको रिपोर्ट पनि पोजेटिभ आएको छ ।

स्याहारसुसार गर्ने बुहारी र त्यही घरमा बस्ने नातिको रिपोर्ट पोजेटिभ आएपछि वृद्धाको रिपोर्ट नेगेटिभ आए पनि छरछिमेकी घरमा पसेर अन्त्येष्टि गर्न लैजान श;व उठाउनलाई डराइरहेको स्थानीयले बताए । मृ-त्यु भएकी वृद्धामा पनि ज्वरो आउने लगायत कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो लक्षण देखिएको स्थानिय बताउँछन् ।

वृद्धाको नियमित स्याहारसुधार गर्नेसँगै मृ-त्यु भएपछि रातभर रुँघेर बुहारी र नाति बसेका थिए । वृद्धाको रिपोर्ट नेगेटिभ आएपछि विराटनगर महानगरपालिकाले श;वको दाहसंस्कार गर्न परिवारलाई अनुमति दिएता पनि गर्मीका कारण सडेर श;व गन्हाउन सक्ने अवस्था आइसकेकाे वडाअध्यक्ष विनोद बस्नेत बताउछन् । बस्नेतका अनुसार परिवारका अन्य सदस्य संक्रमित भएका कारण छिमेकीहरु घरमा पसेर श;व उठाउन डराएको बताए । के गर्ने भन्ने बारे हामी सल्लाह गरेर निर्णय लिने बस्नेत बताउछन् ।

कोरोना पोजेटिभ देखिएका मृ;तकको श;व नेपाली सेनाले व्यवस्थापन गर्दै आएको छ । नेगेटिभ देखिए श;व आफन्तलाई जिम्मा लगाइँदै आएको छ । तर मृ;तकका छोरा, बुहारी र नातिको रिपोर्ट पोजेटिभ आएपछि श;व व्यवस्थापनमा समस्या भइरहेको बस्नेतको भनाइ छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्