Friday, March 5

हेटौंडा अस्पतालमा हिजोदेखि थियो पत्रकार बानियाँको श.;व, आज काठमाडौंबाट फोटो पठाएपछि भयो पहिचान

August 12, 2020 104

कान्तिपुर दैनिकका बरिष्ठ पत्रकार बलराम बानियाँको श.;व मंगलबार भेटिएको तथ्य खुलेको छ।

मकवानपुर जिल्ला प्रहरी कार्यालयका डिएसपी इन्द्रबहादुर रानाका अनुसार उनको श.;व मंगलबार दिउँसो करिब साढे १ बजेतिर फेला परेको थियो।भीमफेदी गाउँपालिका-८ स्थित मान्डु हाइड्रोपावरको ड्याममा च्यापिएको अवस्थामा स्थानीयले श.;व देखेका थिए।

‘बगाउँदै ल्याएको श.;व ड्यामका डन्डीहरूमा च्याप्पिएको अवस्थामा फेला परेको थियो। पानीको तह घट्दै गएपछि शव देखिएको थियो,’ डिएसपी रानाले सेतोपाटीसँग भने,’श,;व देखेपछि स्थानीयले प्रहरी कार्यालयलाई सम्पर्क गरेका थिए।’

मंगलबार नै जिल्ला प्रहरी कार्यालयबाट इन्स्पेक्टरको टोली खटिएको थियो। उक्त टोली भने टाढा भएको हुदाँ बेलुकीमात्रै घटनास्थल पुगेको थियो।

‘उनको श.;व स्थानीय प्रहरीले नै निकालेको थियो, इन्स्पेक्टरको टोलीले शव हेटौंडा ल्याएर आएको हो,’ उनले भने।मंगलबार नै श.;व भेटिए पनि सनाखत भने भइसकेको थिएन। उनको शरिरमा लुगा नभएकाले प्रहरीलाई पहिचान गर्न कठिन भएको थियो।

‘श.;वको सनाखत भइसकेको थिएन, आज बिहान काठमाडौंमा तस्बिर पठाएपछि मात्रै उनी हुन् भन्ने पहिचान भएको हो,’ उनले भने,’काठमाडौंबाट परिवारले पहिचान गरेको कुरा आएको छ।’बानियाँको टाउकोमा चोट देखिएको छ। बग्दै आउँदा चोट लागेको हुन सक्ने डिएसपी रानाले बताए।उनको श.;व पोष्टमार्टम गर्न हेटौंडा अस्पतालमा राखिएको छ।

महानगरीय अपराध महाशाखाका एसएसपी दीपक थापाले पनि उनको श.;व मकवानपुरमा भेटिएको पुष्टि गरे।  पत्रकार बानियाँ तीन दिन देखि सम्पर्कविहीन थिए। उनी परिवार साथीभाइ र कार्यालयको सम्पर्कमा नरहेको भन्दै कान्तिपुर दैनिकले बुधबार बिहान उजुरी दिएको थियो।

प्रहरी स्रोतका अनुसार सिसिटिभी फुटेज र एक जना प्रहरीले सोमबार बानियाँलाई बल्खु चोकमा देखेका थिए। प्रहरीले उनीसँग केहीबेर सोधपुछ गरेका थिए।तनहुँ स्थायी घर भएका बानियाँ दुई दशकदेखि कान्तिपुर दैनिकमा काम गर्दै आएका थिए। केही समय उनले नागरिक दैनिकमा पनि काम गरेका थिए।

प्रतिकृया दिनुहोस्