Tuesday, January 26

सबै संपत्ति बाढीले बगाएपछि भक्कानिएर रुदै आएकी चेलीहरुको आँसुलाइ जोडेर बनाए बिमल डाँगीले मन रूहाउने गीत….घर बगायो

July 23, 2020 187

लोकप्रिय गायक बिमल डाँगीले आवाज दिएको मार्मिक लोक भाका “घर बगायो” बजारमा आएको छ।गीतमा पछिल्लो समय बाढी पहिरो र देखिएको बि पतिलाई बिशेष मध्यनजर गर्दै बजारमा आएको छ।गीतले निकै मन छुन्छ।बास्तबिकता बुझ्ने हो भने यो समय यस्तै पि डा थपिएको छ आम नेपालीलाई।

बिमल डाँगीकै लय/शब्द तथा स्वर रहेको गीतमा मौलिक शब्द र भाका रहेको छ।देउडा शब्द समेत मिसिएको उक्त गीतमा बास्तबिक गरिबी र बाढी पहिरोले पारेको चपेटा संग समाहित छ।बिमल डाँगीनै रहेको उक्त गीतको म्युजिक भिडियोले सत्य घ टनालाइ आखामा ल्याउछ। एक पटक हेरौ

यो पनि पढ्नुहोस, काठमाण्डौ -ल कडाउन हटेको छ । चैत ११ गतेदेखि सुरु भएको ल कडाउन गएराति १२ बजेदेखि अन्त्य भएको हो । आजदेखि सरकारी कार्यालयहरू सामान्य अवस्थामा जस्तै सञ्चालन गर्ने र गाडीको जोर-बिजोर प्रणाली हटाउने सरकारले निर्णय गरेको छ ।

यस्तै साउन १५ गतेदेखि होटेल, ट्रेकिङ, ट्राभल र पर्वतारोहरण व्यवसाय पनि सञ्चालन हुनेछन् । स्वास्थ्य मापदण्ड पालना गरी भदौ १ गतेदेखि लामो दूरीका सार्वजनिक गाडी तथा हवाई सेवा सुरु गर्ने सरकारले निर्णय गरेको छ ।

यस्तै भदौ १ गतेदेखि भर्ना र रोकिएका परीक्षा सञ्चालन गर्न दिने निर्णय पनि भएको छ । तर, अर्को निर्णय नभएसम्मका लागि स्कुल/कलेजमा पठनपाठन भने गर्न पाइने छैन । लकडाउन खुला भए पनि शिक्षण संस्थाहरू, सिनेमा हल, पार्टी प्यालेस, डान्स बार तथा मनोरञ्जनका क्षेत्र, सैलुन-ब्युटीपार्लर तथा स्पा, स्विमिङ पुल, हेल्थ क्लब, समूहमा खेलिने खेलकुद, सभा/भेला, धार्मिक क्षेत्र, पुस्तकालय, सङ्ग्रहालय तथा चिडियाखाना, अन्तर्राष्ट्रिय नाका भने बन्द रहनेछन् ।

ल कडाउन अन्त्य गरे पनि स्वास्थ्यसम्बन्धी मापदण्ड कायमै रहेको र त्यसको पालना गर्न सरकारले आग्रह गरेको छ । स्वास्थ्य मापदण्ड पालना गराउन प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई जिम्मेवारी दिइएको छ । मापदण्ड उल्लंघन गर्नेलाई सं क्रामक रो क तथा स्थानीय प्रशासन ऐनअनुसार का रबाही हुने सरकारले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्