Friday, February 26

रुकुम घटनामा वडाध्यक्षको गल्ती छैन’ भन्दै जनार्दन शर्माले बोल्न थालेपछि संसदमा होहल्ला

May 26, 2020 3831

काठमाडौं, १३ जेठ । रुकुममा भएको घटनामा प्रहरीले वडाध्यक्ष सहित १२ जनालाई नियन्त्र’णमा लिएर अनुसन्धान थालेको छ । अन्तरजार्तिय विवाह गर्न १९ जना साथी लिएर जाजरकोट पुगेका रुकुममा नवराज सहित उनका अन्य २ को निधन भइसकेको छ भने अन्य ३ साथी अझै बे’पत्ता छन् । रुकुमवाट प्रेमीका भगाउन गएका नवराज सहिता साथीलाई केटी पक्षका आफन्तहरुले ल’खेटेका थिए । केटी पक्षकाहरुले गरेको आ’क्रम’णमा परि निधन भएका ३ जनाको शव फेला परेको छ , घटनामा अझै ३ वेप’त्ता छन् ।

सोही घटनामा आफ्नो भनाई राख्न भन्दै रुकुमका सांसद समेत रहेका नेता जनार्दन शर्मा संसदमा उठेपछि होहल्ला भएको छ । उनले सो घटनामा वडाध्यक्षको गल्ती नभएको भनाई राख्न खोजेका थिए । सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी ९नेकपा० सांसद शर्माले रुकुम घटनाका विषयमा संसदमा बोल्न थालेपछि कांग्रेस सांसदहरुले होहल्ला गरेका हुन् ।

कांग्रेस सांसदले होहल्ला गर्न थालेपछि उनी संसदमै झोक्किएका छन् । उनले आफ्नो निर्वाचन क्षेत्रमा भएको घटनाका विषयमा आफुले बोल्न पाउने भन्दै झोक्किएका थिए । सांसद शर्माले सो घटनालाई राजनीतिकरण नगर्न भनेका थिए ।

घटनाको संसदीय समितिबाट छानवीन गर्न माग भइरहँदा शर्माले वडाध्यक्ष दोशी नभएको भनाई राखेपछि कांग्रेस सांसदले होहल्ला गरेका थिए । उनले झोक्किदै आफ्नो निर्वाचन क्षेत्रमा भएको घटनाका बारेमा आफु वोलन पाउनुपर्ने भन्दै सभामुख संग समय मागेका थिए ।

कांग्रेस सांसदहरुले घटनाका विषयमा गृहमन्त्रीको जवाफ माग गरेका थिए । गृहमन्त्री रामवहादुर थापाले पनि संसदमा घटनावारे जवाफ दिइसकेका छन् । आफू सभामुखसँग समय मागेर बोल्ने बेला होहल्ला भएपछि सांसद शर्मा रिसाएका थिए । संसदमा होहल्ला हुन थालेपछि सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटाले कांग्रेस सांसदहरुलाई बोल्न समय दिने भन्दै चुप बस्न आग्रह गरेका थिए।

‘मैले कुरा राख्न पाउँदिनरु म त्यहाँको जनप्रतिनिधि हुँ, म त्यस क्षेत्रका दलित, सबैको जनप्रतिनिधि हुँ, मैले बोल्न नपाउने ?’ झोक्किँदै शर्माले भने, ‘मेरो क्षेत्रमा भएको घटनामा मैले बोल्न नपाउने ? घटनाको छानबिन गर्नुपर्छ। यो घटनालाई राजनीतिकरण नगरियोस्, दोषीमाथि कारबाही गरियोस् ।’ र्माले दलितमाथि भएको घटनाको सत्यतथ्य पत्ता लगाउन आफूले पनि सहयोग गर्ने सांसद शर्माले बताएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्