Tuesday, January 19

भारतीय च्यानल बन्द भएपछि अ’श्लिल शब्द प्रयोग गर्दै चितवनका डाक्टरले दिए आ’पत्ति’जनक अभिव्यक्ति दिएपछि…

July 11, 2020 251

चितवन । भारतीय च्यानल बन्द भएपछि चितवनको भरतपुर अस्पतालमा कार्यरत एक चिकित्सकले आ’पत्ति’जनक अ’भिव्यक्ति दिएकका छन् । उनले भारतीय च्यानल बन्द भएको विषयमा भिडियो मार्फत आ’पत्ति जनाउँदै आफ्ना अभिव्यक्ति दिएका हुन् । भरतपुर अस्पतालको मेडिसिन विभागमा कार्यरत डा. ऋतुराज तिवारीले नेपालमा भारतीय समाचार च्यानल बन्द भएपछि एक आ’पत्ति’जनक भिडियो रेकर्ड गराएका थिए । उनले अ’श्लील शब्द प्रयोग गर्दै हिन्दी भाषामा ‘भारतले ‘सी’मा ब’न्द गरिदिए ‘ खान्छौ नेपाली ।

तिमीहरुलाई चीनले ‘ दिन्छ की, जापानले दिन्छ ?’ भनेका छन् । सो भिडियो सामाजिक सञ्जालमा समेत सार्वजनिक भएको छ । आ’पत्ति’जनक अभिव्यक्ति दिएकाले डा. तिवारीलाई चितवन प्रहरीले सोधपुछका लागि बोलाएको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी निरीक्षक सुवास भट्टले डा. तिवारीमाथि सोधपुछ गरिने बताए । प्रहरी निरीक्षक भट्टले भने ‘उनको अभिव्यक्तिमाथि सा’इबर क्रा’इमको मु’द्दा पनि चल्न सक्छ, अर्को राज्यवि’रुद्धको अ’पराध जस्तो पनि देखिन्छ ।’

वि’वादास्पद छविका डा। तिवारी गत असार १ गतेबाट दैनिक ज्यालादारीमा काम गर्ने गरी भरतपुर अस्पतालमा नियुक्त भएका थिए । उनीबारे थप छानविनका लागि जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा लेखेर पठाइने अस्पताल प्रमुख मेडिकल सुपरिटेण्डेन्ट डा। श्रीराम तिवारीले बताए । डा। तिवारीले भने, ‘मैले पनि उहाँको भिडियो हेरेँ, आ’पत्ति’जनक कुरा बोल्नुभएको छ, एक नेपालीले बोल्न नहुने कुरा बोलेको देखिन्छ, अर्को कुरा चिकित्सक जस्तो ब्यक्तिले बोल्ने स्तर त्यस्तो हुँदैन ।’

अस्पतालका अध्यक्ष डा। भोजराज अधिकारीले दैनिक ज्यालादारीमा काम गर्ने चिकित्सक भएकाले उनलाई हटाउन सकिने बताए । ‘कोभिडको उपचारका लागि सहज होस् भनेर ल्याएका हौं, तर उहाँको अभिव्यक्ति खेदजनक छ,’ अध्यक्ष डा। अधिकारीले भने ।

यसअघि पनि भरतपुर अस्पतालमा काम गरेर छाडेका डा। तिवारीले चितवन मेडिकल कलेजमा काम गरेका थिए । सो कलेजमा समेत वि’वादित बनेका डा. तिवारीले एमडी गरिसके पनि मेडिकल अफिसरको पोष्टमा काम गर्छन् । उनको अभिव्यक्तिबारे प्रहरीले छानविन थालेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्