Saturday, January 16

अवि’वाहित म’हिलाको सं’ख्या ब’ढेपछि प्रत्येक पु’रुषले दुई ,वटा वि’वाह नगरेमा क’डा स’जाय”

October 7, 2020 81

एजेन्सी – हाम्रो देशमा दुई विवाह गर्नेलाई कानुन लाग्ने गर्छ । एक भन्दा बढी श्रीमती विवाह गर्ने पुरुषलाई कानुनीरुपमा सजाय दिने गरिन्छ । तर यस्तो अनौठो ठाउँ पनि छ, जहाँ दुई विवाह नगरेमा सजाय दिइन्छ । तपाईलाई पत्यार नलाग्ला, तर अफ्रिकी देश इरिट्रियामा पुरुषले २ वटा श्रीमती बनाउनै पर्छ ।

यदि बहुबिबाह नगरे सजाय भोग्नु भोग्नुपर्छ । यहाँ महिलाको संख्या धेरै भएकाले यस्तो कानुन बनाइएको बताइएको छ ।इरिट्रियाको कानुनमा दुईजना महिलासँग विवाह गर्नुपर्ने कानुन रहेको छ ।यहाँ महिला  जन सं’ख्या धेरै भएकाले र महिला अविवाहित बस्न नपरोस भनि यस्तो कानुन ल्याइएको बताइएको छ । यदि पहिलो श्रीमतीले पुरुषलाई अर्को विवाह गर्न बाट रोकेमा महिलालाई सजाय हुने कानुन यहाँ छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्