Sunday, January 24

नाबा’लिकालाई लो’भ्याएर धेरै पु’रुषसँग पठाउने महिला नेतृको पर्दाफास !

October 3, 2020 101

काठमाडौं । नाबा’लिकालाई लो’भ्याएर धेरै पु’रुषसँग पठाउने एक महिला नेतृको पर्दाफास भएको छ । भारत राजस्थानको सवाई माधोपुर भाजपा जिल्ला अध्यक्ष सुनिता वर्मा लगायतका दुई जना व्यक्तिले नाबा’लिकालाई अरूसँग पठाएको र उनीहरुमाथि गलत काम गरेको एउटा स’नस’नी कुरा बाहिर आएको छ ।

उक्त मामला उजागर भएपछि नाबा’लिका आफन्तले महिला स्टेशनमा भाजपा महिला मोर्चा जिल्ला अध्यक्ष सुनिता वर्मा उर्फ ​​सम्पती बाई लगायत दुई अन्य व्यक्तिको बि’रूद्ध मु’द्दा हालेका छन् । पुलिस केस पछि, जहाँ बीजेपी नेता प’क्राउ परेका छन्, कांग्रेस नेता भाग्न सफल भएका छन् ।

यस केसको अनुसन्धानमा पुलिस संलग्न छ । पीडितका परिवारका सदस्यहरूले उजुरीमा भाजपा महिला मोर्चा जिल्ला अध्यक्ष सुनीता वर्मा र उनका साथी पूजा नाबा’लिकालाई गलत तरिकाले चे’तावनी दिएर केही पैसाको लोभ देखाएर यस्तो काममा लगाएको बताइएको छ ।

भाजपा महिला मोर्चा जिल्ला अध्यक्षले नाबा’लिकालाई उनको जीवन बनाउने प्रलोभनमा पार्छिन् र यस्तै लोभको साथ नाबा’लिकालाई धेरै व्यक्तिकहाँ पठाइयो, जहाँ नाबा’लिकामाथि गलत काम गरिएको थियो । बा’लिकाको परिवारका सदस्यले आ’रोप लगाएका छन् कि पूजा महिला नामक महिलाले भाजपा महिला मोर्चा जिल्ला अध्यक्ष सुनिता वर्माको सहयोगीको रुपमा काम गरिरहेकी छ र नाबा’लिकालाई चेता’वनीसहित प्रलोभनमा पारेर उनै पूजाले महिला मोर्चा जिल्ला अध्यक्ष सुनीता वर्माको घरमा लगेकी थिइन ।

भाजपा महिला मोर्चा जिल्ला मजिस्ट्रेट सुनीता वर्माले ती नाबा’लिकालाई पूरै झु’टो बहाना बनाएर एक दिन नाबा’लिकालाई अज्ञात व्यक्तिको साथमा बजारियामा रहेको एक होटलमा पठाईन् । त्यहाँ अज्ञात व्यक्तिले नाबा’लिकामाथि गलत काम गरेको जनाइएको छ । नाबा’लिकाले वि’रोध गरेपछि अ’भ’द्र फो’टोहरू सो’शल मिडियामा राखेर ब’दनाम गर्ने र उसको जीवन ब’र्बाद पार्ने चेता’वनी दिन्छन् । जसको डरका कारण नाबा’लिका मौन बसिन् र ति व्यक्तिले आफ्नो काम गरेर गएको जनाइएको छ ।

रिपोर्टले आ’रोप लगाएको छ कि यस घटना पछि नाबा’लिकालाई धेरै चोटि अन्य व्यक्तिलाई पनि पठाईएको थियो । जहाँ नाबा’लिकालाई गलत तरिकाले गरिएको थियो । यति मात्र होइन, नाबा’लिकाका परिवारका सदस्यहरूले आ’रोप लगाए कि भाजपा महिला मोर्चा जिल्ला अध्यक्षले नाबा’लिकालाई द’बा’बमा घरबाट पैसा ल्याउन भनेकी थिइन् । नाबा’लिकाका परिवारका सदस्यहरू घरबाट पैसा हराएकोमा शंका गर्थे र परिवारले नाबा’लिकालाई कडा कडा प्रश्न गरे, त्यसपछि गएर परिवारलाई उक्त कुरा जानकारी भयो ।

नाबा’लिकाले पीडितलाई बताइन् कि उनलाई भाजपा महिला मोर्चा जिल्ला अध्यक्षको घरमा पनि यस्तो गलत काम गरिएको थियो । नाबा’लिकाले घटनाको बारेमा परिवारलाई जानकारी दिए पछि नाबा’लिकाको परिवारले महिला प्रमुख सुनिता वर्मा र उनका साथी पूजा र हिरालाल नामक अर्का व्यक्तिको बि’रूद्ध उजुरी दर्ता गरेको छ ।

उक्त मामलाको गम्भीरता देखेर प्रहरी महिला सेलका अनुसन्धान अधिकारी, पुलिस उपअधीक्षक ओमप्रकाश सोलङ्कीले भाजपा महिला मोर्चा जिल्ला अध्यक्ष सुनिता वर्मा र अन्य आरोपित हीरालाललाई फोन गरी प्रहरी चौकीको लामो सोधपुछ गरेको छ । प्रहरीले हाल अनुसन्धान गरिरहेको छ ।

हाल यस प्रकरणमा कांग्रेस नेता पूजा उर्फ ​​पूनम चौधरी फरार छन् । यस घटनाको खुलासा भएपछि पार्टीले तत्काल प्रभावको साथ सुनीता वर्मालाई पदबाट हटायो । यसैबीच, दोस्रो नेता पूजा उर्फ ​​पूनम चौधरी जो कि कांग्रेस सेवादलकी महिला मोर्चाको जिल्ला अध्यक्ष पदमा कार्यरत छन् । उनलाई प’क्राउ को लागि पुलिस प्रशासन लगातार उनको खोजि गर्दैछ । यो घटनाको रिपोर्टिङ कांग्रेस र भाजपा दुबै पार्टीमा राजनीति उच्च स्थानमा पुगेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्